Przejdź do treści

Nazywam się Beata Czaplejewicz,

Dlaczego architektura dla dzieci i młodzieży?

z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem i architektem wnętrz po Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Od 2012 r. projektuję wnętrza prywatne, a od paru lat dzielę się swoją pasją do projektowania z młodymi uczestnikami warsztatów architektonicznych. Edukacja architektoniczna, która uczy dzieci uważności w patrzeniu na bliższe i dalsze otoczenie, by w przyszłości mogły świadomie je kształtować, jest w moim przekonaniu mało doceniona. Na warsztatach uwielbiam obserwować w jaki sposób dzieci wcielają się w role architektów, realizują swoje wizje, jak coraz śmielej otwierają swoje głowy. Jak żywiołowo reagują na współczesne rozwiązania architektoniczne i jak mają wiele do powiedzenia. Uczę dzieci, że architektura to język, którego używamy, by konstruować świat, aby stawał się przyjaźniejszy. To język wielu zmysłów, język ludzi towarzyskich.

Projekty pokojów dla dzieci i młodzieży.

Projektuję również wnętrza prywatne, a w szczególności pokoje dziecięce i młodzieżowe. Przestrzeń rośnie razem z dzieckiem i wymaga stałego dostosowania do zmieniających się potrzeb i gustów estetycznych naszych pociech. Poza przygotowaniem merytorycznym, jako mama trójki dzieci temat ten przerabiałam wiele razy i wiem, jakie to ważne, by pokoje miały potencjał rozwojowy do częstych – nawet kosmetycznych zmian – w przyszłości.

Rodzinne Warsztaty Artystyczne

Jako pasjonatka kreatywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami prowadzę także od 2018 r. Rodzinne Warsztaty Artystyczne. Traktuję je jako okazję do wspólnej rodzinnej twórczości w atmosferze radosnego współdziałania rodziców z dziećmi i satysfakcji ze wspólnego dzieła. Jest to moje wielkie marzenie z czasów, gdy byłam młodą mamą, które teraz mam wielką satysfakcję spełniać.

Zapraszam serdecznie do kontaktu 🙂

Beata Czaplejewicz