Przejdź do treści

Nazywam się Beata Czaplejewicz,

Dlaczego architektura dla dzieci i młodzieży?

z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem i architektem wnętrz po Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Od 2012 r. projektuję wnętrza prywatne, a od paru lat dzielę się swoją pasją do projektowania z młodymi uczestnikami warsztatów architektonicznych. Edukacja architektoniczna, która uczy dzieci uważności i wrażliwości w patrzeniu na bliższe i dalsze otoczenie – by w przyszłości mogły je świadomie kształtować, jest w moim przekonaniu mało doceniona. Na warsztatach uwielbiam obserwować w jaki sposób dzieci wcielają się w role architektów, realizują swoje wizje i coraz śmielej otwierają głowy. Jak żywiołowo reagują na współczesne rozwiązania architektoniczne, i jak mają wiele do powiedzenia. Uczę dzieci, że architektura to język, którego używamy, by konstruować świat bardziej przyjazny. To język wielu zmysłów, język ludzi towarzyskich.

Projekty pokojów dla dzieci i młodzieży.

Projektuję również wnętrza prywatne, a w szczególności pokoje dziecięce i młodzieżowe. Przestrzeń rośnie razem z dzieckiem i wymaga stałego dostosowania do zmieniających się potrzeb i gustów estetycznych naszych pociech. Poza przygotowaniem merytorycznym, jako mama trójki dzieci temat ten przerabiałam wiele razy i wiem, jakie to ważne, by pokoje miały potencjał rozwojowy do częstych – nawet kosmetycznych zmian – w przyszłości.

Rodzinne Warsztaty Artystyczne

Jako pasjonatka kreatywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami prowadzę także od 2018 r. Rodzinne Warsztaty Artystyczne. Traktuję je jako okazję do wspólnej rodzinnej twórczości w atmosferze radosnego współdziałania rodziców z dziećmi i satysfakcji ze wspólnego dzieła. Jest to moje wielkie marzenie z czasów, gdy byłam młodą mamą, które teraz mam wielką satysfakcję spełniać.

Zapraszam serdecznie do kontaktu 🙂

Beata Czaplejewicz