Przejdź do treści

Zapraszam do obejrzenia przykładowych projektów.

Pokój dla małego mężczyzny

To pokój w nieco surowym stylu z przewagą szarości i brązów. Chłodne barwy i minimalistyczne meble podkreśliły piękno podłogi we francuską jodełkę. Żywym akcentem kolorystycznym jest tutaj fototapeta, która w odważny sposób wprowadza kolor pomarańczowo-różowy.

Wielkomiejski klimat w pokoju 15- letniej Zosi

Pokój utrzymany jest w chłodnych odcieniach bieli i szarości, ocieplonych przez akcenty jasnego drewna (buk i jesion), z których wykonane jest m.in. łóżko, komoda i podłoga. Monochromatyczna fototapeta kamienic miejskich jest wyjątkowym tłem dla obudowy łóżka. Półprzezroczysta szafa z drzwiami z przydymionego szkła po podświetleniu daje ciekawy efekt dekoracyjny (trójwymiarowy).

Pokój z kącikiem dla gości

Pokój o powierzchni 12 m2 zabudowany został meblami na zamówienie, które stanowią ciąg dobrze przemyślanych stref dla nastoletniej Julki. Pojemna szafa spełnia zapotrzebowanie na schowki. Zaaranżowane zostało także miejsce do spotkań z przyjaciółmi, które symbolicznie domyka podwieszona do sufitu huśtawka. W pokoju króluje minimalizm ograniczony do trzech barw – bieli, lameli ściennych i okładziny meblowej w kolorze dębu santany oraz grafitowych akcentów. Tapeta w groszki w ciekawy sposób przełamuje symetrię i poczucie uporządkowania przestrzeni wyznaczoną przez poziome linie mebli ciągnące się wzdłuż dwóch ścian.

Spokojne klimaty z leśnymi akcentami

Mała powierzchnia pokoju zyskała optycznie przestrzeń dzięki bieli ścian i jasnej kolorystyce. Motywem przewodnim jest minimalistyczna fototapeta lasu od #Cole&Son i nawiązanie do niej w postaci półki-drzewa na książki i surowego pnia jako nogi biurka. Obudowa łóżka skrywa głębokie szuflady świetnie sprawdzające się w pokoju nastolatki. Kaloryfer przeniesiony spod okna do zabudowy pod sufitem został przysłonięty metalową siatką służącą do ekspozycji zdjęć. Na tle prostych mebli niezwykle efektownie prezentuje się stara szafa przemalowana na błękit.

Królestwo małego pasjonata aut

Pokój 5-letniego Leona znajduje się na poddaszu domu jednorodzinnego. Zainteresowanie samochodami w bezpośredni sposób przełożyło się na wystrój przestrzeni dla dziecka. Naklejka na podłogę od #Magiczne Ściany spełnia funkcję nie tylko dekoracji ale przede wszystkim miejsca do zabawy. Podwieszana drabinka symbolicznie dzieli przestrzeń pokoju, a meble-domki swoją formą nawiązują do skosów.

Pokój pierwszoklasistki

Ważnym elementem pokoju 7-letniej Julki jest duże okno z wyjściem na balkon, które przesłonięte zostało metalowymi żaluzjami w srebrnym kolorze. W zabudowie meblowej zostały uwzględnione kryjówki-schowki, w których dziewczynka lubi się bawić. Spokojny wystrój pokoju został wzbogacony wielobarwną fototapetą panoramy miasta. W projekcie zostało użyte ulubione łóżko dziewczynki, które po przemalowaniu i powieszeniu zasłonek zyskało nowe oblicze.

Kosmiczny odlot

Pokój dla maluszka utrzymany jest w różnych odcieniach niebieskiego nawiązującego do motywu kosmosu na tapecie. Ciekawym efektem dekoracyjnym ściany jest zabudowa z karton-gipsu w kształcie chmurek, podświetlona ledami  SMD 3525 o ciepłej barwie. To bardzo praktyczny sposób na subtelne oświetlenie pokoju dziecka w nocy.

Z charakterem

Pokój nastoletniego rodzeństwa jest niewielki, ale został zaprojektowany tak, by dać nastolatkom namiastkę intymności – m.in. przez zróżnicowanie wysokości łóżek oraz zasłonkę-parawan. Wysoka zabudowa łóżka to dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. Wykończenie podłogi i mebli kontrastowymi gatunkami drewna wprowadziło ciekawy efekt podkreślony dodatkowo czarno-grafitowymi akcentami. Symetrię pokoju przełamała fototapeta-mapa nadbrzeża Barcelony od #UbierzSwojeŚciany.

Pokój 6-letniej Gabrysi

Pokój urządzony jest w stylu skandynawskim z lekką zabudową meblową i prostą grafiką tapety od #UbierzSwojeŚciany, która kolorystycznie dominuje nad wystrojem. Jasne meble i rustykalna komoda o mocnym orzechowym kolorze oraz ciemny dywan z dodatkami dopełniają to wnętrze. Łózko Tipi firmy Wood wraz ze ściennymi naklejkami przywołuje wspomnienia z wakacyjnych wypadów z tatą pod namiot 🙂

Pokój miłośniczki tańca

Pokój zaprojektowany w klasycznym stylu z wyróżniającymi się zielonymi akcentami. Duża tafla hartowanego szkła na ścianie umożliwia dziewczynce doskonalenie tańca. Dzięki zabudowie pod oknami biurka i toaletki, pozyskane zostało miejsce do ulubionej aktywności właścicielki pokoju.

Pokój-studio dla rodzeństwa

Pokój na poddaszu przedwojennej kamienicy został zaadaptowany dla potrzeb dwójki dzieci. Duża przestrzeń została podzielona na strefy, by wprowadzić klimat komfortu i przytulności. Zabudowa łóżek i ich ustawienie względem siebie stworzyło poczucie zamkniętej sypialni. Przestrzeń poza nią jest dedykowana różnym aktywnościom dzieci.